2020 Yaz Lastiği Testi Şampiyonu: Goodyear EfficientGrip Performance 2

Auto Express, 2020’nin en iyi yaz lastiklerini belirlemek için en popüler lastik ölçüsü olan 205/55 R16 ebadındaki lastiklerle bir test gerçekleştirdi. Lastik testi şampiyonu Goodyear EfficientGrip Performance 2 oldu. 2020 Auto Express Yaz Lastiği Testi bu yıl koronavirüs nedeniyle farklı lokasyonlarda gerçekleştirilse de test prosedürü aynı kaldı. Avrupa’nın en prestijli otomobil dergileri arasında yer alan Auto Express, şampiyon 205 55 R16 Goodyear yaz lastiği ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı. Peki, Birleşik Krallık’ın en çok satan otomobil dergisinin Goodyear EfficientGrip Performance 2 yorumları nasıl?

Goodyear EfficientGrip Performance 2 Yorumları


Auto Express: “İncellikli performansı ile mükemmeliğe ulaşan Goodyear EfficientGrip Performance 2 , hak edilmiş bir galibiyet elde etti. Goodyear 2020’nin başlarında yeni tasarımı piyasaya sürdüğünde yeni lastiğin serideki bir önceki lastikten %50 daha uzun ömürlü olacağını söylemişti. Uzun ömürlülüğün getirisi olarak Goodyear yaz lastiği , ıslak zeminde yol tutuşu testlerinde ilk sıralarda yer alamadı. Ancak yine de diğer lastiklere yakın sonuçlar elde etti.”
205/55R16 Goodyear Efficient Performance 2 Test Sonuçları


Goodyear EfficientGrip Performance 2 , kuru zemin testlerinde daha iyi performans sergiledi. Auto Express , lastiğin aracın gücünü en iyi şekilde yola ilettiğini ve virajlarda yüksek performans sergilediğini belirtti. 205/55 R16 Goodyear yaz lastiği , aynı zamanda diğer rakiplerine göre yol tutuşunu daha uzun süre koruyabildi. Lastik , kuru zeminde kısa fren mesafeleri sundu. Kuru zemin testlerinde en iyi performansı sergileyen Goodyear Efficient Performance 2 , aynı zamanda en fazla yakıt tasarurufuna sahip ve en sessiz lastik de seçildi. Bununla birlikte; BlackCircles müşterileri, yeni Goodyear yaz lastiğine 5 üzerinden 4.8 puan verdi. Tüketiciler , lastiği yakıt verimliliği, yol tutuşu ve performans kategorilerinde değerlendirdi.

TestPerformans YüzdesiSıralama
Toplam Performans%1001.
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti%99.105.
Islak Zeminde Fren Performansı%96.904.
Düz Yolda Suda Kızaklama%94.509.
Dönüşlerde Suda Kızaklama%81.609.
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti%100 1.
Kuru Zeminlerde Frenleme Performansı%99.303.
Yuvarlanma Direnci%100 1.
Kabin Gürültüsü%100 1.

Goodyear Yaz Lastiği Nasıl?


En uygun Goodyear EfficientGrip Performance 2 fiyatları ne kadar? Goodyear yaz lastiği nasıl? Goodyear EfficientGrip Performance 2, en uygun fiyatlarla online lastik satış platformları üzerinden satın alınabilmektedir. Goodyear’ın Türkiye fabrikasının da bulunması, premium ürünlerin daha uygun fiyatlara pazara sunulabilmesini sağlamaktadır. Goodyear yaz lastiği desenleri, yüksek yol tutuşu ve konforu bir arada sunabilmektedir.
Goodyear Efficient Performance 2, ıslak zemin performansı iyi mi? Goodyear yaz lastiği ne zaman kullanılır? Goodyear Efficient Performance 2, ıslak zemin koşullarında kısa fren mesafeleri ve güçlü yol tutuşu ile yüksek etiket değerlerine sahiptir. Goodyear yaz lastiği, 7 derecenin üzerindeki hava sıcaklıklarında hem ıslak hem kuru zeminlerde güvenli performans sergilemektedir.