Araştırma Sürücülerin Yolcular Hakkındaki Görüşlerini Ortaya Koyuyor

Money Expert tarafından yapılan yeni bir araştırma , her 10 kişiden 7’sinin kendilerini aile ve arkadaşlarından daha iyi sürücüler olarak gördüklerini ve anneleri sorulduğunda sadece % 16’sının onları iyi bir sürücü olarak değerlendirdiğini ortaya koydu. 10 kişiden biri; annesinin, partnerinin, çocuğunun veya en yakın arkadaşının arabasını sürmesine izin vermeyeceğini söyleyecek kadar ileri gidecekti. Buna en popüler sebep olarak kaza olasılığının yüksek olması gösterildi.

Araştırma Sonucuna Göre En Sinir Bozucu Yolcular Partnerler

Araştırma kapsamında yolcular sorulduğunda ise partnerler, “en sinir bozucu yolcular” olarak en üst sırada yer aldı. Katılımcıların 4’te birinden fazlası (%28) onların kötü alışanlıklara sahip olduklarını söyledi. Arabada atıştırmalık ve içeceklerin çöpünü bırakmak, İngilizlerin %30’u için en büyük sorun olarak öne çıkıyor. Bunun ardından %28 ile yolcuların yol tarifini zamanında vermemesi ve bir çıkışı kaçırmaya neden olması yer alıyor. Bunu %27 ile seyahat sırasında yola konsantreyken yolcunun bir şeye bakmalarını istemesi izliyor.

Seyahat Sırasında Yolculardan En Çok Duyulan Cümleler

Money Expert, bunun yanı sıra; seyahat sırasında en sık duydukları ifadelerin bir listesini de oluşturdu. Araştırma sonucuna göre şu cümlelelerden herhangi birini duyuyorsanız aracınızda bir yolcu var demek:

  • “Diğer tarafa gitmeliydin!” (% 27)
  • “Öndeki arabaya biraz yakın değil misin?” (% 25)
  • “O bisikletçiye yakındın.” (% 18)

Birleşik Krallık’taki sürücülerin yarısından fazlası, (% 55), potansiyel yolcu alışkanlıkları nedeniyle birisine arabasında yer vermekten aktif olarak kaçınıyor. Mazeretler, belli belirsiz bir şekilde birisine müsait olmadıklarını söylemekten (% 47), işten çok geç çıkmaktan (% 23) bir hastalığı taklit etmeye (% 19) dek kadar uzanıyor.

Araştırma Karantina Sonrası Yolcuların Özlendiğini Gösteriyor

Birleşik Krallık’ta kısıtlamalar artık azalmaya başlasa da, sürücülerin neredeyse yarısı (% 48), karantinanın en katı olduğu zamanlardan daha az araç kullandığını fark etti. Bu, insanların artık temel yolculuklar için araçlarını terk ettiklerini ve alternatif seyahat yolları bulduklarını gösteriyor. Yolcular, birçokları için can sıkıcı olsa da karantina çoğu durumda onların özlenmesine neden oldu. Sürücülerin % 37’si tekrar şirkete döndüğü için mutlu. Her 5 kişiden 2’si yolcuyu düşündüklerinden daha çok sevdiklerini fark etti. % 38’i dırdırın kendilerini daha iyi bir sürücü yaptığına inanıyor ve dörtte birinden fazlası (% 28) kendilerine baktı ve aslında sadece çabuk sinirlendiklerini fark etti.