Autopromotec otomotiv fuarı ertelendi.

Autopromotec Otomotiv Fuarı 2022’ye Ertelendi

Otomotiv ekipman ve satış sonrası pazarı ürünleri alanında uzmanlaşmış uluslararası bir fuar olan Autopromotec, bir sonraki etkinliğin 2022’ye ertelendiğini duyurdu. İlk olarak fuarın 26-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında Bologna’da ziyarete açılması planlanmıştı. Autopromotec, bir sonraki otomotiv fuarı etkinliğinin 25-28 Mayıs 2020’de gerçekleşeceğini duyurdu. Bu kararın verilmesinde öncelikle amaçlanan katılımcıları pandemi sürecinin yaratacağı risklerden korumak. Bunun yanı sıra; fuarın Covid-19 sürecinin yarattığı finansal krizin etkisinin atlatıldığı bir tarihte düzenlenmesi hedefleniyor.

Autopromotec 50 Yılı Aşkın Süredir Düzenleniyor

Autopromotec, Motor Valley’in kalbinde 50 yılı aşkın süredir otomotiv satış sonrası ürün gruplarını bir araya getiren bir etkinlik olarak ön plana çıkıyor. Otomotiv fuarı ile ilgili tarih değişikliği kararı alınmadan önce kapsamlı bir durum değerlendirmesi yapıldı. Küresel ölçekte ekonomi ve sağlık kaynaklı çerçeve derinlemesine analiz edildikten sonra fuarın 2022’ye ertelenmesine karar verildi. Autopromotec, bu kararı öncelikli olarak ürünlerini sergilemek isteyen firmaların, çalışanların ve ziyaretçilerin güvenliğini koruma amacı ile aldı.

Autopromotec Gelecek Yıl için Neden Risk Taşıyor?

Autopromotec, geleneksel olarak; etkinlik kapsamında ürün ve hizmetlerini sergilemek isteyen yaklaşık 1700 firmaya ev sahipliği yapıyor. Bu firmaların birçoğu ünlü otomotiv fuarı dâhilinde ürünlerini sergilemek için yurtdışından etkinliğe katılım sağlıyor. Örneğin 2019’da gerçekleşen fuarda firmaların %43’ü yurtdışından katılım sağlamıştı. Bu nedenle salgın tehlikesi atlatılmadan fuarın düzenlenmesi güvenlik açısından riskler doğuruyor. Autopromotec, etkinlik tarihini ileriye çekerek bu riskten katılımcıları korumak istiyor.

Otomotiv Fuarı Neden 2022’de Gerçekleşecek?

2022 pek çok uzman ve analist tarafından ekonomik toparlanmanın gerçekleşeceği yıl olarak tanımlanıyor. Autopromotec tarafından etkinliğin 2022’ye ertelenmesi, firmaların finansal kaynaklarını daha uygun bir zamanda otomotiv fuarı için ayırmalarını sağlayacak. Bu sayede Bolonya İtalya’da gerçekleşecek olan fuarda; firmalar, her zaman olduğu gibi iş fırsatlarından maksimum düzeyde yararlanabilecek.