BKT Lastik Paletler Piyasaya Sürülüyor

Özellikle tarım lastikleri veya endüstriyel alanda kullanılan ürünleri ile öne çıkan BKT, yeni bir sektöre giriş yapıyor. Marka, toprak işleme ve sıra mahsulü ekiminde kullanılan ağır hizmet tipi traktörler için özel olarak tasarlanmış ilk BKT Agriforce BK 171 lastik palet modelini tanıttı. Yeni ürünün sunumu, Paris’teki Uluslararası Ziraat Mühendisliği ve Hayvancılık Endüstrisi SIMA 2022 Fuarı’nda gerçekleşti.

BKT Lastik Paletler Ne Avantaj Sağlıyor?

Marka, klasik BKT tarım lastikleri yerine paletlerin kimi koşullarda birtakım avantajları olduğunu belirtiyor. Bunların en önemlisi, traktörlerin tarlada yüksek hızlarda çalıştırılmasına izin vererek iş verimliliğini arttırması. Yeni BKT Agriforce BK 171, ayrıca güç tüketimi artmadığı için yakıt verimliliğini de yükseltiyor.

BKT Palet Lastikler Yüksek Dayanıklılık Sunuyor

Yeni BKT lastik paletler; aşınma, kesilme ve yırtılmaya karşı direnci arttıran özel bir kauçuk bileşiğine sahip. Aynı zamanda yeni BKT Agriforce BK 171 özel sırt deseni ile de çekiş gücünü ve sürüş konforunu iyileştirmek için tasarlandı. Ek olarak, blokların şekli esnekliği artırmak için optimize edilirken karkas dört kat yüksek mukavemetli metal kord ile güçlendirildi. BKT’ye göre yeni ürün, optimum geometrik stabiliteyi yüksek elastikiyet ve geliştirilmiş mukavemet ile birleştiriyor.

BKT Agriforce BK 171 Ebatları Nasıl Belirleniyor?

BKT Agriforce BK 171, 18x6x44 ölçüsünde mevcuttur ve diğer dört ebat da geliştirme aşamasındadır. Hindistan’ın Bhuj kentindeki fabrikada üretilen yeni ürün, şirketin piyasaya sürmeyi planladığı geniş bir palet serisinin ilk modeli. Gelecekte BKT palet lastikler, sadece tarım için değil inşaat sektörü için de sunulacak.