Bridgestone

Dünyanın dört bir yanında üretim ve pazarlaması yapılmakta olan Bridgestone, sahip bulunduğu 135 bin personeli ve 150 ülkedeki ofisleriyle piyasanın güçlü ve başarılı isimleri sıralamasında ilk sıralardaki yerini muhafaza etmektedir. Elbette bu günkü başarısına ulaşması bir rastlantı sonucu değildir. Bridgestone, yaptığı mantıklı yatırımlar, akıllı hamleler ve özverili çalışma düzeni ile bu başarıyı hak ettiğini bütün dünyaya kanıtlamış bir firmadır. Bir çok aşırı sektörde hizmet vermekte olan başarılı kuruluşların yaptığının tersine Bridgestone, geçen yıllar boyunca üretim kalitesinde düşme yada stabilite yakalamak yerine, her zaman daha da iyisini üretebilmek için çok ciddi AR-GE yatırımları yapmaktadır.

Japonya’da 1930 yılında başlamakta olan Bridgestone lastiklerinin başarı dolu hikayesi, ilk imalathanelerinden günümüzde dünyaya dağılmış halde olan üretim tesislerine dek uzun bir yol kat etmiştir. Bridgestone’u bu kadar büyüten en ciddi etkin teknoloji ve sektörel AR-GE yatırımlarına verdiği ciddiyet ve gösterdiği özendir.

Oto lastik sektöründe bir çok firmada kullanılmakta olan bazı müşterek kalite kontrol sistemleri bulunur ki bunların çoğu Bridgestone’un dünya teknolojilerine katkıları yardımıyla hazırlanmıştır. Bridgestone’u ayrıcalıklı kılan etkenlerin başında yaptığı yenilikçi yatırımların ve AR-GE çalışmalarının çok sayıda firmada bulunduğu gibi sadece maliyetleri düşürerek daha aşırı para kazanmak değil, insan hayatına ve güvenliğin arttırılabilmesi amacıyla yapılır olmasıdır. Güvenlik kadar mühim olan bir başka etken ise, standart oto lastiklerde kullanılan maddelerin doğaya vermekte olduğu zararı en üye indirgeyebilmek ve tabiat dostu oto lastik modelleri üretebilmektir.

Dünyayı kasıp kavuran, heyecan ve adrenalin dolu yarış serisi olan Formula 1 yarışlarında 2000 yılından 2007 yılına kadar dünya şampiyonunun lastik tedarikçisi ünvanıyla bilinmekte olan Bridgestone, 2007 yılından 2011 yılına kadar FıA Formula 1 Dünya şampiyonaları boyunca yarışçıların tek lastik tedarikçisi şekilde adını Formula 1 dünyasına altın harflerle yazdırmıştır. Kalitesi ile adını bütün dünyaya duyurmanın en mükemmel yolu olarak gördüğü Formula 1 yarışları boyunca edindiği bilgi ve verileri çok iyi bir değerlendirme ve analiz ekibinin çalışmalarının ardından AR-GE çalışmalarında değerlendiren Bridgestone, çağımızda bu veriler aracılığıyla dünyanın en kaliteli ve dayanıklı, performans ve güvenliği bir arada sunabilen oto lastik üretimlerini gerçekleştirmektedir.

1989 yılında ülkemizin ekonomik gurur Sabancı Grubu ile oto lastik üretimine memleketimizde de başlayan Bridgestone, Lassa markalı oto lastiklerini 1997 yılına dek 196 bin metrekarelik bir tesiste üretim yaptıktan sonra yeni yatırımlar yaparak 260 bin metrekarelik çok fazla mühim bir üretim kapasitesine sahip olan yeni tesisinde üretime geçmiştir. yurdumuzda BRiSA adı ile bilinmekte olan Bridgestone ve Lassa işbirliği kapsamında üretilen oto lastikler dünya standartlarındaki Bridgestone kalitesini yurdumuzda de sunmaktadır.

Gerek istihdam imkanları, gerek alıcı memnuniyeti ve güvenliğine verdiği önemle Brisa bu gün dünya çapında satışa sunulmakta. yekün kalite yönetimi sertifikaları ve başarı ödülleri ile kalitesini aleni ortaya koyan Brisa ürünleri ile siz de güvenli bir yolculuk yapabilirsiniz.