Bridgestone Turanza T005 İnceleme – Auto Express

Auto Express, kapsamlı testlere tabi tuttuğu 205/55R16 Bridgestone Turanza T005 hakkında değerlendirmelerde bulundu. 14 ila 21 inç arasında geniş bir ebat aralığında sunulan Bridgestone yaz lastiği , testte yüksek performansı ile öne çıktı. Lastik testi sırasında yüksek yakıt tasarrufu sağladığını da kanıtladı.

Bridgestone Turanza T005 Yorum

Auto Express uzun kilometreler katediyorsanız yakıttan tasarruf sağlamak için Bridgestone Turanza T005 lastiklerin tercih edilmesi gerektiğini belirtti. Lastiğin aynı zamanda ıslak zeminde de güvenli yol tutuşu sağladığını söyledi. Goodyear yaz lastiği , uzun dönüşler boyunca yüksek çekiş gücü ile manevra kabiliyeti testinde üst düzey performans sergiledi. Bunun yanı sıra, Black Circles üzerinden lastiği satın alan müşteriler, ürüne 5 üzerinden ortalama 4,6 puan verdiler. Tüketiciler, yorumlarında Bridgestone Turanza T005 lastiğin düşük gürültü seviyesi ile ıslak ve kuru zeminde yol tutuş performansından etkilendiklerini belirttiler.

205 55 R16 Bridgestone Turanza T005 Test Sonuçları

Auto Express lastik testi , ıslak ve kuru zemine sahip pistlerde gerçekleştirildi. Bridgestone Turanza T005 , bu testlerde farklı kategorilerde değerlendirmeye tabi tutuldu. Bridgestone yaz lastiği , özellikle manevra kabiliyeti testlerindeki üstün performansı ile ön plana çıktı. Aynı zamanda hem ıslak hem kuru zeminlerde güçlü frenleme sağladı. Lastiğin yuvarlanma direnci testlerinde de üstün performans elde etmesi, havayı daha az kirletmenin yanında yakıt tüketimini azalttığını gösteriyor.

TestPerformans Yüzdesi
Toplam Performans99.20
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti100
Islak Zeminde Fren Performansı88.70
Düz Yolda Suda Kızaklama95.70
Dönüşlerde Suda Kızaklama82.50
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti99.10
Kuru Zeminde Fren Performansı99.30
Yuvarlanma Direnci99.50
Kabin Gürültüsü98.80

Bridgestone Yaz Lastiği Yorumları

Bridgestone yaz lastiği desenleri, ıslak ve kuru zemin koşullarında güçlü yol tutuş ve frenleme performansı sunuyor. Tüm premium lastiklerde görülen bu özelliklerin yanında yüksek dayanıklılığı ile de öne çıkıyor. Bridgestone Turanza T005 , T001, Potenza RE050, Ecopia EP150 gibi yaz lastiği desenleri Türkiye yol koşulları için gerekli olan sağlamlığı sağlıyor. Bridgestone yaz lastikleri , ıslak zeminlerde suda kızaklama riskine karşı direnç sunuyor. Bu lastikler, Türkiye’de Brisa bünyesi altında üretiliyor. Bu sayede premium yaz lastikleri, daha uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. En uygun Bridgestone Turanza T005 fiyat seçenekleri ise e-ticaret platformlarında yer alıyor.