Continental ve Sennheiser Gelişmiş Araç İçi Ses Sistemi Sunuyor

Ses uzmanı Sennheiser ile lastik ve teknoloji devi Continental’in ortak geiştirdikleri yeni nesil araç içi ses sistemi tanıtıldı. AMBEO Teknolojisi ile Continental Ac2ated sisteminin bir araya gelmesi ile geliştirilen yeni teknoloji, araç içinde “konser salonu”na benzer deneyimi, minimum materyalle deneyimleyebilmeyi sağlıyor.

Araç İçi Ses Sistemi Her Koltuk için Kişiselleştirlebiliyor

Continental Ac2ated Sound ile Sennheiser’in araç içi ses sistemi AMBEO Mobility’nin bir araya gelmesi, kullanıcıların araç içerisinde daha fazla keyif elde edebilmesini sağlıyor. Aynı zamanda ses, her bir koltuk için kişiselleştirilebiliyor. AMBEO Mobility , özel olarak tasarlanmış koltuk başlıkları sayesinde üst düzey dinleme deneyimi sağlıyor. İleri teknoloji sayesinde yolcular, sesli kitap veya müzik dinlerken şoför telefon konuşması gerçekleştirebiliyor.

İşbirliği ile Üstün Araç İçi Ses Sistemi Konseptleri Tasarlanabiliyor

AMBEO Mobility araç içi ses sistemi deneyiminin yalın ve temiz olmasını sağlıyor. Continental Ac2ated Sound sisteminin de entegre edilmesi ile ses deneyimi daha fazla zenginleşiyor. Yenilenen yazılım ile bas tepkisi de geliştiriliyor. Yeni Continental teknolojisi , aynı zamanda araç dışına ses çıkışını azaltıyor. AMBEO Mobility , üstün araç içi ses sistemi konseptlerinin tasarlanabilmesini sağlıyor.

Continental Ac2ated Sound Nasıl Çalışıyor?

Ahşap gövdesini bir rezonans odası olarak kullanan klasik yaylı çalgıların teknolojisinden esinlenilen özel geliştirilmiş aktüatörler, araç iç kısmındaki belirli yüzeylerin kullanılmasını sağlıyor. Sonuç, sesle çevrili bir konser salonunda oturuyormuş gibi hisseden yolcular için son derece doğal bir araç içi ses sistemi deneyimi oluyor. Continental Ac2ated Sound ile, araçtaki yüzeyler hoparlör diyaframları gibi titreşir. Aktüatörler, A sütunu kaplaması, kapı kaplaması, tavan döşemesi ve arka raf gibi bileşenlerin farklı frekans aralıklarında ses yaymaları için titreşmesini sağlıyor.