Dunlop

Dunlop lastik üretimleri hakkında dünya çapında birçok yeniliğe öncü olabilmiş, her türlü hava koşulunda ürünlerinin maksimum performansı verebilmesi üzerine önemli Ar-Ge yatırımları yapmakta olan bir lastik üreticisi şekilde karşımıza çıkmaktadır. Motor sporları dalında dünya çapında düzenlenmekte olan aktivitelerde en mühim oyunculara ev sahipliği yapmakta olan Dunlop spor ekibi, firmanın markalaşması ve dünyaca tanınması konusunda çok aşırı büyük bir role ve ciddiyete sahiptir.

Asimetrik sırt deseni tercihi ile farkını ortaya koyan Dunlop, bilhassa sıvı temaslı yüzeylerde sağladığı üstün yol tutuşu ve güvenlik imkânı ile fark yaratmaktadır. ayrıca kesintisiz orta dişlerinin sağladığı stabil, enfazla hassasiyetteki lastik tepkimesi sağlaması da sunduğu özellikler içinde ciddi olanlardandır. Dunlop çeşitli yol tiplerinde başarılı olabildiğini kanıtlamış bir firmadır. öyle ki üretmekte olduğu oto lastik modelleri düz yollarda sunduğu manevra kabiliyetini ve performansı, virajlı yollarda da göstermeyi başarabilmektedir. Dunlop oto lastikleri başka oto lastik firmalarının üretmekte bulunduğu benzer ebatlı lastiklere nazaran yüzde dört ila yüzde sekiz arasında daha geniş bir münasebet yüzeyine sahiptir ki bu sayede yol tutuşunun stabilitesini ve direksiyon hareketlerine verilen tepkilerin daha hızlı olmasını sağlamaktadırlar.

Hızlı manevraları kuvvetli ve güvenli bir şekilde yapabilmenizi sağlayan, önceliği sürüş güvenliği olan Dunlop lastiklerini oldukça çok kuruluş esas lastik seçimi şekilde görülmekte. Dunlop Sp Sport 01 serisi ile üstün performans konusunda adını duyurmakla birlikte güvenliğin de ön planda olması itibarı ile araçlarından yüksek hız bekleyen insanlar için bir öncelikli tercih biçimine gelmiştir. Dunlop Sp Sport Lm 703 ve Dunlop Sport Maxx serileri de bu alanda başarıyı yakalamanın yanı sıra, yenilikçi teknolojileri de barındırabiliyor olmaları itibarıyla hızlı araç kullanmayı seven kişilerin gözdeleri biçimine gelmişlerdir.

Bunun yanı dizi geniş yüzeyleri itibariyle görsel anlamda da zevk toplamakta olan Dunlop oto lastikleri, birçok lüks araçta da güvenli, yüksek performanslı ve görsel başarıyı elde etmekte olan ürünler olarak tercih edilmekte. ülkemizde de çok sayıda bayi ve satış ofisine sahip olan Dunlop, bilhassa Nissan gibi kuvvetli ve ağır araçlar üretmekte olan kurumlar tarafından öncelikli seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.