Dunlop Lastikleri Harley-Davidson 120. Yıl Kutlamalarına Katıldı

Ünlü lastik üreticisi Dunlop, Harley-Davidson’ın 120. yıldönümü kutlamalarına katılmaya hazırlanıyor. HD120 adı verilen etkinlik 22-25 Haziran tarihleri arasında Budapeşte’deki Puskas Ferenc Stadyumunda gerçekleştirilecek. Dunlop bu etkinlikten önce Prag ve Roma’da düzenlenen yıldönümü şenliklerine de aktif olarak katıldı.

Dunlop Lastikleri Hangi Ürünleri Sergiledi?

Resmi bir ortak olarak Dunlop, Budapeşte’deki kutlama sırasında en yeni ürünlerini sergileyecek. Özellikle, ikonik motosiklet üreticisi ile iş birliği içinde geliştirilen bir dizi Harley-Davidson markalı lastik de sergilenecek. Dunlop ve Harley-Davidson, ilk olarak 1983 yılında Sportster ve FL motosikletleri için lastik üretimiyle başlayan 40 yıllık ortaklıklarını kutlarken, bu ortaklık önemli bir kilometre taşına işaret ediyor.

İnovasyon Anlamında Dunlop Lastikleri Neleri Hedefliyor?

Dunlop lastikleri, motosiklet endüstrisinde 1800’lü yılların sonlarına kadar uzanan köklü varlığını vurgulamaktadır. Motosiklet teknolojisindeki önemli gelişmelere rağmen Dunlop lastikleri için felsefe değişmemiştir. Şirketin öncelikli hedefi, sürekli inovasyon yoluyla rekabette bir adım önde olmaktır. Harley-Davidson ile 40 yıllık ortaklığı boyunca Dunlop, Fat Boy, Softail ve Sportster dahil olmak üzere markanın en başarılı modellerinden bazıları için lastik tedarik etmiştir. Dunlop şu anda Harley-Davidson motosikletleri için özel olarak tasarlanmış bir dizi özel lastik üretmeye devam etmektedir.

Dunlop ve Harley-Davidson Ortaklığı Neler Sağlıyor?

Dunlop Motosiklet Avrupa Pazarlama Müdürü Luca Davide Andreoni, şirketin böylesine önemli bir dönüm noktasını kutlarken Harley-Davidson’a katılmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi. Dunlop, kırk yıllık ortaklığıyla Harley-Davidson motosikletlerine lastik sağlamada çok önemli bir rol oynamıştır. İleriye baktığımızda hem Dunlop hem de Harley-Davidson ortaklıklarını daha da genişletmeyi ve gelecekte de iş birliğine devam etmeyi öngörüyor.