Formula 1 Türkiye’ye Geri mi Dönüyor?

Son dönemde Formula 1 yarışlarının tekrar Türkiye’de düzenlenebileceğine yönelik birçok iddia dile getirildi. Yerli ve yabancı basında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesi altına alınan Formula 1 Türkiye GP’nin 2020 içerisinde dönebileceği ile ilgili birçok haber yer aldı. Türkiye GP yarışlarının Formula 1 takvimine eklenip eklenmeyeceği ile ilgili açıklama ise İstanbul Park pistini işleten Intercity tarafından yapıldı.

Formula 1 için Görüşmeler Devam Ediyor

Intercity Park, Türkiye GP yarışları ile ilgili tarafların görüşmeleri sürdürdüğünü söyledi. Fakat şu anda gizlilik kararları nedeniyle net bir açıklama yapılamayacağı belirtildi. Intercity, Formula 1 yarışlarının Türkiye’de tekrar başlayacağı ile ilgili yerli ve yabancı basında ve sosyal medya platformlarında çıkan haberler dolayısıyla; bilgilendirme amacı ile açıklama yapıldığını belirtti. Intercity , İstanbul Park pistinin işletme hakkını 2013 yılında aldıklarını ve o günden bu yana Formula 1 ile ilgili çalışmaların büyük bir istek titizlik içerisinde yürütüldüğünü açıkladı.

2020 Formula 1 Görüşmeleri Gizlilik Kapsamında Sürüyor

İstanbul Park , dünyanın en iyi yarış pistlerinden biri olarak gösteriliyor. Intercity , bu pistin tekrar Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapabilmesi için görüşmelerin ara verilmeden devam ettiğini açıkladı. 2020 takvimi için görüşmeler devam ediyor ancak Intercity gizlilik sözleşmesi kapsamında şu anki aşamada detayların paylaşılamayacağını belirtti. Intercity İstanbul Park , ilerleyen zamanda kamuoyunun bilgilendirileceğini açıkladı.

İstanbul Park Farklı Etkinliklere Ev Sahipliği Yapıyor

İntercity, İstanbul Park işletmesinin devralındığı günden bu yana otomotiv sektörü, motor sporları ve trafik güvenliği alanında yılda 300’ün üzerinde etkinlik ve festival düzenlendiğini belirtti. Açıklamada İstanbul Park içerisinde tekrar Formula 1 etkinliğinin düzenlenmesi projesinin 2017’den bu yana T.C Cumhurbaşkanlığı himayesine alındığını ve görüşmelerin yürütülmesi görevinin kendilerine bırakıldığını açıkladı.