Goodyear PURE ETCR Lastik Tasarımı Tamamlandı

Aylar süren testlerin ve lansman etkinliklerinin ardından Goodyear, gelecek yıl başlayacak heyecan verici elektrikli touring otomobil şampiyonası PURE ETCR’de kullanılacak benzersiz lastik tasarımında son noktaya ulaştı. Takımlar, Eurosport Events ve WSC Group’taki teknik departman ile gerçekleştirilen test programı; Goodyear Eagle F1 SuperSport’un Ağustos ayında tanıtılmasından bu yana değerli geri bildirimler sağladı. Dişli tasarıma sahip lastikler, her türlü hava ve pist koşulunda kullanılabilecek. Goodyear PURE ETCR lastikleri, hem güneşli hem yağmurlu hava koşullarında tercih edilebilecek. PURE ETCR’nin Kurucu Ortağı Goodyear, yalnızca kendi geliştirme çalışmaları için veri toplamadı. Aynı zamanda ekiplere ve üreticilere dünyanın en güçlü elektrikli touring otomobilleriyle kendi hazırlıkları için güvenilir ve istikrarlı bir platform sağlamayı amaçlıyor.

Goodyear PURE ETCR Testlerde İstenen Performansı Sergiledi

Goodyear’ın PURE ETCR ve WTCR FIA World Touring Car Cup projelerinin etkinlik lideri Sebastian Trinks: “Bu hafta Vallelunga’da başka bir testimiz var ve daha sonra test programı, önümüzdeki yılın başlarında devam edecek. Çünkü o tarihlerde daha fazla veri sağlamak için daha fazla otomobil ve üretici bulunacak. Lastiğin kendisi son halini aldı. Ağustos ayında tanıtılmasından bu yana hiçbir şeyi değiştirmedik, çünkü tam olarak beklendiği gibi performans gösterdi. Takımların test pilotlarından da çok olumlu geri bildirimler aldık.”

Karantina Dönemi Simülasyon Testleri ile Değerlendirdi

Sebastian Trinks: Yılın başlarında karantina nedeniyle piste çıkamadık ancak Lüksemburg ve Almanya’daki Ar-Ge ekiplerimiz iç mekan testleri ve simülasyonları gerçekleştirmek için bu zamanı çok iyi bir şekilde değerlendirdi. Yarış pistlerinde gerçekleştirilmesi gereken iş miktarını en aza indirmek için bu dönemde birçok test çalışmasını tamamlamayı başardık. Bu, koşullara adapte olmanın ve seyahat edemediğimiz hâlde gereklilikleri gerçekleştirmenin iyi bir örneğiydi. Bu nedenle Ar-Ge ekibimizin mükemmel bir iş çıkardığını söyleyebilirim.”

Goodyear PURE ETCR Lastikleri İlginin Odağında

PURE ETCR ile ilgili ek ayrıntılar geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen iki etkinlikte sergilendi. Ekim’de Kopenhag’da bir lansman gerçekleşti ve Kasım’da MotorLand Aragón’da lastikler ilk kez piste çıktı. Benzersiz seri ve Energy Station ilk kez bu lansman etkinliklerinde ortaya çıkarak gelecek yılın ilk sezonu için heyecan uyandırdı. Goodyear’ın bu iş ortaklığı, Goodyear Motor Sporları EMEA Direktörü Ben Crawley ile yapılan röportajlar da dâhil olmak üzere odak noktası oldu.