Japon Lastik Devi Bridgestone Yapay Zeka Yatırımına Yöneliyor

Bridgestone Lastikleri Mobilite Çözümleri, yol güvenliğini artırmayı amaçlayan yol koşulları ve kalitesi hakkında dijital bilgiler sağlamak için yapay zeka (AI) kullanmaya başlayacak. Bunu gerçekleştirebilme adına yeni bir veri çözümü olan Bridgestone Road Conditions’ı piyasaya sürdü. Bridgestone lastik firmasının yapay zeka çözümü, şehirlere, belediyelere, yol yetkililerine, harita sağlayıcılarına ve ticari filo sahiplerine yolların durumunu daha iyi anlamalarında yardımcı olmak için tasarlandı.

Bridgestone Lastikleri Teknolojik İnovasyonunu Nereye Odakladı

Japon Lastik Devi Bridgestone firmasının geliştirdiği teknoloji, Yol Koşulları, müşterilerin yol hasarı konumlarını, meydana gelen afetin şiddetini belirlemelerine ve yol varlıklarını görselleştirmelerine yardımcı olan iki çözüm içermektedir. Bunlar: Yol Hasar Tespiti çözümü, anonimleştirilmiş ve toplu verileri analiz etmek için Webfleet’in filo yönetimi çözümleriyle donatılmış bağlı araçları kullanarak çukurlar, çatlaklar ve yamalar gibi yol hasarlarının yerlerini doğru bir şekilde belirleyecektir.Yol Varlığı Görselleştirme çözümü, çoklu bağlantılı araç sensörü ve kamera verilerini analiz ederek yol işaretleri, trafik ışıkları ve şerit işaretleri dahil olmak üzere yollar ve altyapı hakkında bilgi sağlayacaktır.

Geliştirilen Çözüm Bridgestone E8 Taahhüdü ile Uyumludur

Japon Lastik üreticisi Bridgestone, Mobilite Çözümleri Veri Çözümleri Başkan Yardımcısı Raghunath Banerjee konu hakkında şöyle yorumda bulunmuştur. R.Banarjee: ‘’Bridgestone Road Conditions’ın önleyici yol bakımı, altyapı planlaması ve optimize edilmiş trafik akışı için yol hasarı hakkında gerçek zamanlı veri içgörüleri sağlayarak yol güvenliğini artırabileceğini.’’ Belirterek, Bridgestone Road Conditions şu anda birçok Avrupa ülkesinde mevcut ve Bridgestone E8 Taahhüdü ile uyumlu olarak mobilite ömründe kolaylık ve uzama sağlıyor.’’ Demiştir.

Bridgestone Lastik Firmasının E8 Taahhüdü Nedir?

Bridgestone E8 Taahhüdü, Bridgestone lastik firması çalışanları, toplumu, ortakları ve paydaşları ile birlikte oluşturacağı sekiz Bridgestone değerinden oluşan “E” harfiyle (Enerji, Ekoloji, Verimlilik, Genişletme, Ekonomi, Duygu, Kolaylık ve Güçlendirme) başlıklarını içermektedir. Bridgestone, sürdürülebilir bir toplum yaratma taahhüdüyle projenin amacını, müşterileri için sürdürülebilir bir toplum oluşturma üzerine nitelemektedir. Taahüdünde yer alan ‘’Duygu’’ başlığını ise; ‘’Hareketlilik dünyasına ilham vermeye ve neşe yaymaya kararlı” ilkesiyle uyumlu bir şekilde hareket edeceği şeklinde açıklamaktadır.