Kumho Lastikleri Avrupa Yaz Lastiği Testlerinde Yüksek Puanlar Aldı

Kumho Tire’ın ECSTA HS52 ve ECSTA PS71 lastikleri kısa süre önce ADAC ve Auto Bild tarafından gerçekleştirilen yaz lastiği testlerine damgasını vurdu. HS52, ADAC’ın testlerinde ‘İYİ’ derecesi alarak 205/55R16 V ebat kategorisinde test edilen 50 ürün arasında sekizinci sırada yer aldı. Bu arada PS71, Auto Bild’in testinde ‘İYİ’ olarak değerlendirildi ve 225/45R18 ebat kategorisinde 20 finalist arasında beşinci sırada yer aldı.

ADAC Lastik Testi Yeni Puanlama Sisteminde Neye Öncelik Veriyor?

Sürdürülebilirlik ve çevre konularının artan öneminin farkında olan ADAC, bu yıl yaz lastiği testlerinde puanların %30’unu “çevresel denge” kategorisine verdi. Bu kategori lastik aşınması, verimlilik, gürültü ve sürdürülebilirlik gibi faktörleri içerirken, kalan %70’lik kısım kuru ve ıslak yollardaki performansı kapsayan “sürüş güvenliği” alanlarını kapsadı. Kumho lastikleri için performans değerlendirilmesinin yanısıra sürdürülebilirliğinde önem kazandığı bir süreç oldu.

Kumho HS52 ve PS71 Üstün Performans için Nasıl Tasarlandı?

Kumho HS52, yenilikçi bir yüksek kavramalı sırt bileşimi, asimetrik sırt tasarımı ve 3D birbirine kenetlenen kılcal kanallara sahiptir. Bu tasarım unsurları, ödüllü selefi HS51’e kıyasla ıslak ve kuru zeminlerde üstün frenleme, daha iyi ıslak yol tutuşu ve daha fazla kilometre performansı sağlar. PS71 ise olağanüstü yüksek hız dengesi ve güçlü ıslak hava performansı için tasarlanmış asimetrik bir desene sahiptir.

Kumho Lastikleri Üretiminde Mükemmellik İçin Neler Sağlıyor?

Kumho üreticisinin yaz lastiği testlerindeki son başarıları, şirketin lastik üretiminde mükemmelliğe olan bağlılığının bir kanıtıdır. Yenilikçi tasarım ve ileri teknolojiye odaklanan Kumho, yollarda üstün performans ve güvenlik sunan lastikler üretmeye devam ediyor. Kumho HS52 ve PS71 yaz lastiği desenleriyle kullanıcılarına mükemmel bir sezonu güvenli ve konforlu olarak yaşatmayı da odak noktasına almış görünüyor.

Kumho Ar-Ge Bölüm Başkanı: ‘Gelen Başarılar Rekabet Gücümüzün Kanıtıdır.’’

Kumho Lastikleri Ar-Ge bölüm başkanı Mansik Cho: “Bu iki testte de Koreli meslektaşlarımızdan daha iyi performans göstermiş olmaktan gurur duyuyoruz. Böylesine yüksek kalibreli testlerde art arda iki ilk on dereceyi elde etmek, ürünlerimizin hem yerel hem de küresel pazarlardaki rekabet gücünün bir kanıtıdır.” Açıklamasında bulundu.