Lassa’dan Covid-19’a Karşı Yeni Önlem ve Hizmetler

Lassa ve Bridgestone lastiklerinin üreticisi olan Brisa, çalışan ve müşteri sağlığının öncelik olduğunu belirterek COVID-19 salgınına karşı bir dizi önlem aldı. Öncelikle mobil hizmet uygulamalarını yaygınlaştırmaya başlayan Brisa, önlemler kapsamında tüm bayileri ile iletişim hâlinde hareket ediyor. Brisa’nın tüm bayi mağazalarında dönüşümlü çalışma ve fiziksel mesafe ile hizmet düzenine geçildi. Bayilerde hijyen eğitimleri verildi, dezenfekte işlemleri yapıldı; tüm çalışanlar maske ve eldiven kullanımına geçiş yaptı.

Lassa Ücretsiz Araç Dezenfektasyon Hizmeti Sunuyor

Brisa, salgın döneminde dışarıda çalışmak ve araçları ile işe gitmek zorunda olanlar için ücretsiz araç dezenfektasyon hizmeti vermeye başladı. Tüm Lassa, Bridgestone bayilerinde ve Otopratik mağazalarında, 15 Mayıs tarihine dek, şart aranmaksızın herkese ücretsiz araç dezenfektasyon hizmeti sunuluyor. Brisa’nın uzun yıllardır sunmakta olduğu mobil çözümler, pandemi döneminde fiziksel izolasyonun ve halk sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Brisa’nın altyapısı uygun olan Lassa ve Bridgestone bayileri, müşterilerin iş yerleri veya evleri önünde lastik değişim hizmeti veriyor.

Lassa ve Brisa Çalışanlarına Destek

Brisa, aynı zamanda sahada ve bayilerde hizmet veren çalışanlar için “Psikolojik Destek Programı”nı başlattı. Brisa, Covid-19 salgını döneminde; belirsizlik durumunun ve kaygının yönetilmesine destek olmayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra; bu dönemi değerlendirerek daha donanımlı hizmet vermek isteyen Lassa ve Bridgestone bayileri için Brisa Akademi’nin online eğitim programları sunuluyor. Bayiler, Brisa Akademi’de son 1 ayda 126 sanal sınıf ve e-eğitimden yararlandı. Aynı zamanda; şirket yönetimi de bayiler ile dijital buluşmalar gerçekleştirerek bilgilendirmelerini sürdürüyor. Lassa ve Bridgestone bayi ziyaretlerine online olarak devam eden Brisa saha ekipleri ise 1 ayda toplam 500’ün üzerinde online toplantı ve eğitim gerçekleştirdi.