Maserati MC20’de Bridgestone Potenza Lastikler Kullanılacak

Bridgestone Potenza lastikleri, Maserati MC20 için orijinal ekipman olarak sunulacak. Bridgestone yaz lastikleri ile süper otomobilin yol tutuş performansı ve direksiyon hâkimiyeti en üst seviyeye ulaşıyor. Japon lastik devi, yeni sanal lastik geliştirme teknolojisini kullanarak üreticilere daha hızlı bir şekilde orijinal ekipman lastikleri sunabiliyor. Böylece, lastik geliştirme süreci, daha verimli bir hâle geliyor.

Bridgestone Potenza Sportif Performansı ile Öne Çıkıyor

Otomobil üreticisi için Maserati MC20 spor aracının üstün performansını yola iletebilmeyi sağlayacak premium bir sportif lastik gerekiyordu. Maserati, uzun yıllara dayanan işbirliğine sahip olduğu Bridgestone’dan bunu gerçekleştirebilecek bir lastik talep etti. Maserati için özel olarak geliştirilen Bridgestone Potenza lastikleri, aracın performansının sınırlarını zorlayabilmesi için sunuldu. Bridgestone yaz lastikleri, yüksek manevra kabiliyeti ile sportif performans sergiliyor.

Bridgestone Potenza Yüksek Hızlarda Kontrol Sağlıyor

Maserati MC20, markanın en yeni teknolojileri kullanarak sunduğu amiral gemisi aracı. Bridgestone, Maserati için özel olarak en iyi direksiyon tepkisini ve üst düzey viraj performansını sağlayacak yeni bir asimetrik sırt deseni geliştirdi. Bridgestone Potenza lastikler özel yapısı sayesinde virajlarda basıncın temas yüzeyinde dengeli olarak dağılmasını sağlıyor. Böylelikle aracın performansının daha da yukarı çıkmasnda etkili oluyor. Bridgestone yaz lastikleri, yüksek hızlarda dahi optimum kontrol sunuyor.

Bridgestone Yaz Lastikleri Pistlerde de Performansını Sürdürüyor

Spor araçları ile bilinen İtalyan otomobil üreticisi Maserati ve Japon lastik devi Bridgestone arasındaki işbirliği motorsporları yarışlarına dek uzanıyor. Bridgestone Potenza sersisinde yer alan lastikler, markanın Formula 1 takımları ile ortaklığı sonucu ortaya çıktı. Bridgestone yaz lastikleri, hem günlük sürüşte hem pistte üstün performans sağlayabiliyor. Motorsporları yarışları için yapılan testler, geliştirilen teknolojiler, Bridgestone’un yol lastiklerini üretme sürecine de katkı sağlıyor.

Bridgestone Yaz Lastikleri Yenilikçi Yöntemlerle Geliştiriliyor

Maserati MC20 için Bridgestone Potenza lastikleri geliştirilirken Japon üreticinin sanal lastik geliştirme teknolojisinden yararlanıldı. Bridgestone patentli lastik modelleme teknolojisi ile geliştirme sürecinde fiziksel olarak üretilen lastik sayısı azalıyor. Daha az kaynakla daha kısa sürede lastik geliştirmeyi sağlayan teknoloji, aynı zamanda çevreye olan etkiyi de azaltıyor. Bu yöntemle Bridgestone yaz lastikleri, Maserati MC20 için daha verimli bir şekilde geliştirildi. Hem Maserati hem Bridgestone için inovasyon büyük önem taşıyor. Maserati bu vizyon ile pazara elektrikli bir MC20 araç da sunacak.