Michelin Havasız Lastik Sürücülerden Övgü Topladı

Münih Otomobil Fuarı’nda e-Mini’ye takılan havasız lastik Michelin Uptis oy birliğiyle kabul edildi. İki yıl önce ilk kez Movin’On sürdürülebilir mobilite zirvesinde görücüye çıkan prototip Michelin havasız lastik, bu sefer halkı kazanarak bir adım daha ileri gitti. İki otomotiv youtuber’ı olan JWW ve Gercollector, MIICHELIN Uptis’i halka açık yollarda gerçek yaşam koşullarında da test etti. “Otomobillerde yayılmasını görmek için sabırsızlanıyorum.” ve “Konforu harika.” yorumları premium lastik üreticisinin Uptis ile iddiasını yerine getirdiğini gösterdi.

Michelin Grubu Teknik ve Bilimsel İletişim Direktörü Cyrille Roget: “En büyük memnuniyeti, fuarın sonunda yolcularımızın geleneksel lastiklerle karşılaştırıldığında hiçbir fark hissetmediklerini söylemesiyle yaşadık.”

Havasız Lastik Michelin’in İleri Teknoloji Uzmanlığını Gösteriyor

Havasız lastik Michelin Uptis’in aracın ağırlığını destekleyebilmesini sağlayan devrim niteliğindeki yeni yapı ile lastiklerde hava basıncı ihtiyacı ortadan kalkıyor. Aynı zamanda güvenli ve konforlu sürüş sağlanıyor. Michelin Ar-Ge ekipleri, premium lastik üreticisinin yüksek teknoloji materyaller konusundaki yüksek düzeydek uzmanlığı sayesinde bu teknolojik zorluğun üstesinden gelebiliyor. Grup, lastiklerin ötesinde yeni alanların gelişimini hızlandırmak için 130 yılı aşkın süredir edindiği bu uzmanlıktan yararlanmayı amaçlıyor.

Michelin Uptis Ne Avantaj Sağlıyor?

Havasız lastik Michelin Uptis, tasarımı ve sunduğu teknoloji ile geçtiğimiz yıllarda birçok ödüle layık görüldü. Hava basıncı olmadan kullanılabilen lastik, hem güvenlik hem de çevre açısından önemli bir yenilik. Bu yeni teknoloji ile delinmeyen lastik mümkün hâle geliyor. Michelin Uptis prototipi ile hâlihazırda 50’den fazla patent almış durumda. Lastikler için ham madde kullanımını da azaltan yeni teknoloji, daha uzun süreli kullanım ile daha az tüketim anlamına geliyor. Teknolojinin temeli, Michelin’in 11 yıl önce başlattığı çalışmalara dayanıyor.