Nexen Lastikleri Üç Yeni Konsept Lastik Tanıttı

Güney Kore menşeili premium lastik üreticisi Nexen Lastikleri, genç tasarımcılar ile işbirliği içerisinde geliştirdiği yeni ürünlerini tanıttı. Konsept lastik modelleri Nexen Ngrip, Pureback ve Conqueror için Kore Tasarım Promosyon Enstitüsü (KIDP) ile birlikte çalışıldı. Dokuz öğrenci, yetenekli tasarımcıların geleceğin lastiklerinin nasıl görünebileceğini gösterecek konseptler yaratmalarını sağlamak için kurulan Korea Design Üyelik Plus (KDM +) programına katıldı.

Nexen Yeni Konsept Lastik Fikirlerine Sıcak Bakıyor

Genç tasarımcılar tarafından premium lastik üreticisi için sunulan “Conqueror” isimli lastik, buzlanmış zeminlerde çekiş gücünü arttırmak için şekil değiştirebiliyor. Pureback tasarımı, sürüş sırasında mikro partiküllerin oluşturulduğu kapsülleri içeriyor. Bununla birlikte; bir diğer konsept lastik olan Nexen NGrip, yüksek hızlarda manevra yaparken gerektiğinde uzayan iç dişlere sahip. Aynı zamanda; dikey yüzeyler boyunca hareket etmenizi sağlayan kertenkele pençelerine benzer sırt deseni oluşturabiliyor. Önümüzdeki süreçte konsept lastiklerin maketleri yapılacak ve Nexen Lastikleri onlarla çeşitli tasarım yarışmalarına katılacak. Premium lastik markası, gelecekte enstitüler ve üniversitelerle ortak projeler yoluyla yaratıcı fikirleri daha fazla keşfetmeyi planladığını söyledi.

Nexen Lastik Ne Malı?

Nexen Lastikleri, Güney Kore menşeili bir markadır. Premium lastik üreticisinin Güney Kore yanında; Kuzey Amerika, Avrupa, Çin’de Ar-Ge merkezleri yer almaktadır. Markanın üretimleri ise Çek Cumhuriyeti, Çin ve Güney Kore’de gerçekleştirilmektedir. 2000 yılından bu yana lastik sektörü içerisinde satışlarını en çok arttıran üretici olan Nexen, 1942’de kurulmuştur. Yüksek kaliteli lastik seçeneklerine sahip marka, bu sayede çok sayıda ödül kazanmıştır.