TIA Ticari Lastik Servisleri için Eğitmenlik Kursu Sunuyor

Lastik Endüstrisi Derneği (TIA), 2021’in başında biri yüz yüze, diğeri online olmak üzere iki adet 400-Level Ticari Lastik Servisi (CTS) Eğitmen Eğitimi ve Sertifikasyon kursu sunuyor.

TIA’in eğitimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Kevin Rohlwing: “Bu değişikliğin nedeni, Covid-19 salgını nedeniyle 2020’de gerçekleşmesi planlanmış derslerin iptal edilmesini önlemek. Bu, ister yüz yüze ister online olsun isteyen herkese eğitim verebilmemizi sağlamak için atılan bir adım”

Ticari Lastik Servisleri için Kapsamlı Eğitim Verilecek

400-Level sertifikalı CTS (Ticari Lastik Servisi) eğitim kursu; OSHA (İş Güvenliği ve Sağlığı İdaresi) standartları, sökme / takma, jant montajı, yol servisi, lastik balansı ve onarımı dâhil olmak üzere ticari lastik servisleri için gerekli olan tüm bilgileri sağlıyor. Kursu geçen öğrenciler, TIA’nın sahadaki 300-Level Sertifikalı Teknisyen Kursu’nu verebilmek için sertifika alacak.

Yüzyüze Derslerde Uygulamalı Eğitimler de Bulunacak

Online eğitime 26-29 Ocak 2021 tarihleri arasında katılım sağlanabilecek. Başlangıçta Aralık 2020’de Tampa, Florida’da gerçekleştirilmesi planlanan yüz yüze dersler ise 2-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yüz yüze gerçekleştirilecek kursa katılan ve iki yıldan daha az kamyon lastiği servisi tecrübesi olan öğrenciler, ilk gün sabah 8 ile öğlen saatleri arasında erken bir oturuma katılma şansına sahip. Bu oturumda lastiği ve jantı fiziksel olarak sökme ve monte etme şansına sahip olacaklar. Online kursa katılan öğrenciler, TIA eğitmenleri tarafından yapılan canlı eğitimleri izleyecekler. Online eğitim, 20 kişinin katılımıyla sınırlı iken yüz yüze eğitimlere sosyal mesafeye imkân tanımak için 15 öğrenci katılabilecek.