Volkswagen Yokohama Advan Sport V105 Lastikleri Tercih Ediyor

Volkswagen Yokohama Advan Sport V105 Lastikleri Tercih Ediyor

Volkswagen Amerika, bu yılın başlarında tanıtılan Atlas Cross Sport GT Concept için lastik tedarikçisi olarak Yokohama’yı tercih etti. Japon menşeili premium lastik üreticisi, araç için 285/35ZR22 ebadında Yokohama Advan Sport V105 lastikleri sunacak. Yüksek güçlü araçlarda kullanılmak üzere geliştirilen Yokohama yaz lastiği, sürüş performansına katkıda bulunuyor; mükemmel konfor ve güvenlik özelliklerini bir arada sunuyor

Neden Yokohama Advan Sport V105 Seçildi?

Yüksek performans araçları için özel olarak tasarlanan Yokohama Advan Sport V105, ünlü Nürburgring Pisti’nde önde gelen otomobil üreticileri ile birlikte geliştirilmiştir. Orange Oil teknolojisine sahip bileşiği ile ıslak zeminlerde ve sonbahar koşullarında da yüksek yol tutuşu sağlayan bir yaz lastiğidir. Direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki sağlayan Yokohama yaz lastiği, sportif performansı ile Volkswagen Atlas Cross Sport GT Concept modelinin tam potansiyelini ortaya çıkarmaktadır.

Yokohama Advan Sport V105 Özellikleri

Yokohama Advan Sport V105, araçların ürettiği motor gücünü zemine en iyi şekilde aktarmakta; kuru zemin koşullarında yüksek çekiş gücü sağlamaktadır. Silika içerikli hamuru, kuru zeminlerde olduğu gibi ıslak zeminlerde yüksek yol tutuş performansı ve kısa fren mesafeleri sunmaktadır. Sportif performans sağlayan Yokohama yaz lastiği, direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki vermektedir. Yüksek manera kabiliyeti ve virajlarda üstün performansa sahiptir. Aynı zamanda özel desen tasarımı, gürültü seviyesini minimuma indirmektedir. Yokohama Advan Sport V105, sırtı üzerinde üç geniş kanala sahiptir. Bu da yağmurlu günlerde lastik dişleri arasına giren suyun hızla tahliye edilmesini sağlamaktadır. Böylece suda kızaklama riski minimuma inmektedir.

Yeni Volkswagen Atlas Cross Sport GT Concept

Yeni Volkswagen Atlas Cross Sport GT Concept

Yeni Volkswagen Atlas Cross Sport GT Concept, mevcut seri üretim modelinin beş koltuklu iç mekanı yerine dört koltuklu bir konfigürasyon ile geliyor. Araç, 300 hp’den (304 ps) daha fazla güç verebilen 2.0 litrelik bir TSI motora sahip. Yeni Volkswagen SUV araç tasarımında; en dikkat çekici olan kısım ise özel mavi rengi. Aynalar dâhil tüm araç, mavi renkte ve detaylarda ise siyah tercih ediliyor. Aynı zamanda; aracın iç kısmında da aynı renk kombinasyonu kullanılıyor.