Yeni Bridgestone Yaz Lastiği Serisi Tanıtıldı

Japon premium lastik üreticisi, Newno ailesine ait ilk ürünleri Japonya’da pazara sunuyor. Binek, crossover ve SUV araçlar için geliştirilen yeni ürün grubu Regno ve Alenza serisine katılacak. Serideki ilk Bridgestone yaz lastiği, binek araçlar için pazara sunuluyor. Bridgestone oto lastik seçenekleri, yeni teknolojiler ile artmaya devam ediyor.

Bridgestone Yaz Lastiği Serisi Çok Yönlülük Sağlıyor

Yeni Bridgestone yaz lastiği serisi, markanın üst düzey teknolojileri kullanılarak geliştiriliyor. Premium lastik teknolojileri ile yakıt verimliliği, kilometre performansı ve ıslak zemin yol tutuşu gibi parametreler aynı anda iyileştiriliyor. Bridgestone oto lastik kauçuk bileşiği, ıslak zemin koşullarında çekiş gücünü iyileştirmek için yüksek oranda silika içeriyor.

Bridgestone Yaz Lastiği Geliştirilirken Yeni Teknolojiler Kullanıldı

Yeni Bridgestone yaz lastiği geliştirilirken yol yüzeyiyle temas alanındaki baskıları görselleştirmek için Ultimat Eye teknolojisinden yararlanıldı. Markanın geliştirme ekibi, Bridgestone oto lastik için temas yüzeyi şeklini optimize etti. Böylece premium lastik markasının önceki nesil Nextry serisine kıyasla bir dizi parametre iyileştirildi.

Bridgestone Oto Lastik Performansı İleri Taşınıyor

Yeni Bridgestone yaz lastiği serisi, ülkemizde bulunmayan Nextry serisine göre ıslak zeminde %8 daha iyi fren performansı sunuyor. Bununla birlikte Bridgestone oto lastik üretiminde kaynak kullanımı %14 azaldı ve düzensiz aşınmaya karşı dayanıklılık %6 arttı. Japon premium lastik markası, farklı ürünlerde aynı karkas ve kuşakların kullanılacağını belirtti. Böylece üretim süreci basitleşecek ve maliyetler azalacak. Bridgestone’un Ortak Modülerlik Mimarisi (BCMA) teknolojisi ise “lastiklerin özelliklerinin müşteri gereksinimlerine göre değiştirilmesini” sağlayacak. Japon premium lastik üreticisinin açıklamasına göre değer zinciri boyunca çevresel yük de azalacak.

Yeni Bridgestone Oto Lastik Ebatları

Yeni Bridgestone Newno serisi, ilk etapta Japonya’da pazara sunuluyor. Serinin ilk Bridgestone yaz lastiği, viraj performansını geliştirmek için sağlamlaştırılmış omuz bloklarına sahip. Aynı zamanda Bridgestone oto lastik sırtındaki ovalleştirilmiş blok kenarları, temas yüzeyinde yük dağılımını ve ıslak zemin performansını iyileştiriyor. Japon etiketleme sistemine göre yeni lastikler, yuvarlanma direnci için “A” ve ıslak zeminde yol tutuşu için “B” derecesi aldı. Bridgestone Newno, 135/80 R13’ten 235/40 R18’e 65 ebatta üretilecek.