Yeni Continental Lastikleri Genel Müdürü Tarık Görgün Oldu

Dev Alman firma Continental Lastikleri, İngiltere ve İrlanda için yeni genel müdürünü açıkladı. David Smith’in Mart 2022’nin sonunda emekli olmasıyla birlikte Tarık Görgün göreve başlayacak. Lastik sektörü içerisinde 16 yılı aşkın deneyime sahip olan Görgün, kariyerine Continental’de Almanya’nın Hannover kentindeki Ar-Ge departmanında başladı. İlerleyen süreçte, Continental’in orijinal ekipman sektöründe ticari pozisyonlarda çalışmaya başlamadan önce şirketin tüketici ve ticari araç lastiği alanlarında çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Görgün, şu anda Continental Orijinal Ekipman Lastikleri Japonya’nın başkanı. Aynı zamanda; son dört yıldır Amerika, EMEA ve APAC bölgelerindeki Honda ve Subaru için ticari faaliyetleri yöneten küresel kilit müşteri yöneticisi.

David Smith, Continental Lastikleri Grubu’na 2003 yılında finans direktörü olarak katıldı ve 2007’de şirketin genel müdürü oldu. Görevde bulunduğu süre boyunca Smith, Bandvulc ve R&J Strang’ın işletmeye entegrasyonu üzerinde çalıştı ve şirketin tarım lastiklerini pazara sunmasını destekledi.

David Smith: “Continental harika bir şirket ve son 15 yıl boyunca Birleşik Krallık ve İrlanda ticaretine liderlik etmek bir ayrıcalıktı. Çalışanlarımızın yeteneği, bağlılığı ve gerçekten müşteri odaklı bir şirket yaratma tutkusu karşısında alçakgönüllü kaldım. Bu fırsatı değerlendirerek Tarık’ı yeni görevi için tebrik ediyorum ve role geçişinde onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. Tarık, olağanüstü bir ekibi miras alıyor ve onun liderliğiyle Continental Lastikleri Grubu’nun gelecekte uzun süre gelişmeye devam etmek için iyi bir konumda olduğuna dair güvenim tam.”

Görgün: “Continental Lastikleri Grubu’na genel müdür olarak atanmak büyük bir onur. David’in başarısını geliştirmek ve ekibi işin heyecan verici yeni bir bölümüne yönlendirmek için sabırsızlanıyorum. Yeni görevime başlarken en çok beklediğim şey, değerli müşterilerimizle tanışmak ve İngiltere ile İrlanda’daki uzman ekiplerimizle yakın çalışmak. David’e olağanüstü liderliği için şükranlarımı sunuyor ve ona uzun ve mutlu bir emeklilik diliyorum.”