Yokohama ile Porsche Cayenne için Özel Üretilen Lastikler

Yokohama lastikleri, yeniden tasarlanan Porsche Cayenne crossover için lastik tedarikine başladığını duyurdu. Yenilenen versiyonunun tanıtımının ardından Cayenne, Yokohama ADVAN Sport V107 UHP lastikler ile donatıldı. Bu lastikler, özellikle lüks yolcu araçları ve crossover’lar, dahil olmak üzere elektrikli araçlar için özel olarak geliştirilmiştir. Lastikler, önde gelen otomobil üreticileri ile iş birliği içinde geliştirildi ve dünyanın en zorlu pistlerinden biri olarak kabul edilen Nürburgring’deki Yokohama test merkezinde test edildi.

Porsche ile İş birliği İçinde Geliştirilen Özel Lastikler Nasıl?

Porsche, Cayenne için lastik geliştirme sürecine aktif olarak dahil oldu. Lastiklerin dikey ve yatay performansını artırmak için diş deseni ve kauçuk bileşiği modifiye edildi. Ayrıca, temas yüzeyinde yüklerin düzenliğini artıran dışbükey profili eklenerek, kuru yollardaki tutuşu daha da iyileştirildi ve lastiklerin dayanıklılığı arttırıldı. Ayrıca, yüksek performanslı araçlarda lastik kullanımı sırasında önemli olan kontrol stabilitesini artırmak için yeni bir malzeme kullanılmaktadır.

Porsche ve Yokohama İş Birliğinin Lastik İşareti Nedir?

Porsche, orijinal modelden beri Cayenne için Yokohama lastiklerini kullanmaktadır ve bu iş birliği lastiklerin yan duvarlarında NC0 lastik işareti ile belirtilmektedir. Güncellenen versiyon için lastikler, ön aks için 285/40 R22 110Y ve arka aks için 315/35 R22 111Y boyutlarında tedarik edilmektedir. Bu uzun vadeli iş birliği, Porsche Cayenne’nin sürüş performansını ve güvenliğini artırmak için sürekli olarak yenilikçi lastik teknolojilerini sunmaya devam etmektedir.