Cordiant, Kış Lastiği Testi için NEFU ile İş birliği Yapıyor

Cordiant, kış lastikleri için Kuzeydoğu Federal Üniversitesi (NEFU) ile iş birliği yaparak Vershina lastiklerini üniversitenin test sahasında test etmeye başladı. Bu ortaklık, 2020 yılından bu yana özellikle kış koşullarında lastik kalitesi ve performans standartlarını iyileştirmeyi amaçlıyor.

Vershina, Merkezinde Lastikleri Nasıl Test Ediyor?

Dekan Dmitry Filippov, Cordiant ve Vershina test merkezi tarafından belirlenen titiz standartların sürekli geliştirmeye dönük hamlelerini vurguladı. Kayda değer gelişmeler arasında iki yıl önce bir kar yolu pistinin oluşturulması ve son teknik yükseltmeler yer alıyor. Bu geliştirmeler yeni araçlar üzerinde test yapılmasını kolaylaştırarak lastik performansının değerlendirilmesinde hassasiyet ve doğruluk sağlıyor.

Vershina Lastik Test Alanında Doğal Buz Pisti Var mı?

Cordiant lastikleri, şirketin spesifikasyonlarını karşılamak üzere titizlikle hazırlanan dört özel kar ve buz pistinde kapsamlı bir incelemeden geçiriliyor. Özellikle lastik denemeleri, Rusya’nın Kuzey Kutbu’nun zorlu koşullarında lastik özelliklerini geliştirmek için çok önemli bir faktör olan doğal buz üzerinde alıştırmayı da içeriyor. Ayrıca, bir teknik ve servis merkezinin varlığı, test süreci boyunca kalite güvencesine olan bağlılığın altını çizmektedir.

Mikhail Kuznetsov: ‘’Gelişen Lastik Test Alt Yapısından Oldukça Memnunuz’’

Cordiant Intyre bilimsel ve teknik merkezinden Mikhail Kuznetsov, NEFU’daki gelişen test altyapısı ve personelin duyarlılığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karşılaştırmalı değerlendirmeye tabi tutulan yaklaşık 20-25 lastik setiyle Cordiant, 2020’den bu yana başlatılan verimli iş birliğinden beslenen ilerlemelerin devam etmesini bekliyor. Ayrıca, NEFU test sahasının Yakutistan ASEZ’in bir sakini olarak statüsü, gelecekteki çalışmalar için sürekli destek ve elverişli koşullar sağlıyor.