Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 Yaz Lastikleri Serisi Genişliyor

Goodyear, premium yaz lastiği Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 için daha geniş bir ebat yelpazesi sunmaya yönelik stratejik hamlesini açıkladı. Bu genişleme, özellikle 19 inç veya daha büyük koltuk çapına sahip olanlara odaklanarak 95 yeni boyutun piyasaya sürülmesini içeriyor. Bu karar, Avrupa’da crossover araçların artan popülaritesine bir yanıt niteliği taşıyor ve elektrikli otomobiller ile hibrit araçların artan varlığıyla daha da güçleniyor. Goodyear lastikleri, 2022’den 2027’ye kadar pazarda yıllık %5,5’lik bir bileşik büyüme oranı öngörüyor ve crossover’ların 2022’nin ikinci yarısında Avrupa’daki yeni otomobil satışlarının yarısından fazlasını oluşturacağını tahmin ediyor.

Teknik Özellikte, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 Ne Sunuyor?

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 serisinin geliştirilen yeni ebatlarda piyasaya sürülmesiyle birlikte şirket, yenilikçi teknolojilerin entegrasyonunu da öne çıkardı. Yeni lastik ebatlarının yaklaşık üçte biri, özellikle sessiz elektrikli araçlar için çok önemli olan gürültüyü azaltmak için tasarlanmış ek bir katman olan Goodyear SoundComfort teknolojisi gibi özellikleri içerecek. Ayrıca SealTech teknolojisi, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 yaz lastiklerinin 5 mm çapa kadar olan sırt deliklerini bağımsız olarak kapatmasını sağlıyor. Bu gelişmeler özellikle, yenilenen otomotiv sektörüne katkı olarak sürüş deneyimini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Goodyear 2023 Yılında En İyi Yaz Lastiği Üreticisi Seçilmişti

Goodyear lastik üreticisinin güçlü üretim stratejisi, 2023 yılında Alman Auto Bild dergisi tarafından “En İyi Yaz Lastiği Üreticisi” olarak ödüllendirilmesiyle vurgulanmıştır. Bu ödül, bir anlamda Eagle F1 Asymmetric 6 yaz lastiğinin testlerdeki olağanüstü performansına atfedilmiştir. Uzmanlar, mükemmel değişimle birlikte örnek kuru ve ıslak zemin performansına sahip premium bir seri olarak övgüyle bahsetti. Goodyear lastik üreticisi, ürünlerin 2022’de Avrupa pazarına girmesi ve Japonya’da da satışa sunulacak olmasıyla, crossover lastiklere yönelik artan talebi karşılamayı ve gelişen karmaşıklığın ortasında pazardaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor. Goodyear Lastikleri’nin Avrupa tüketici sektöründeki pazarlama direktörü Sonja Lenevoe, dinamik otomotiv ortamına hitap etmek için ödüllü lastiği daha geniş bir ebat aralığında sunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.