Nokian Seasonproof 1 Dört Mevsim Lastikleri Duyuruldu!

Finlandiyalı lastik üreticisi Nokian, dört mevsim lastikleri içeriisnde özellikle Orta Avrupa pazarına hitap eden güncel ve yükseltilmiş bir versiyonunu piyasaya sürdü. Nokian Seasonproof 1 dört mevsim lastik olarak adlandırılan bu seri ile yönlü desen yapısını korurken gelişmiş aşınma direncine sahip olarak daha güçlü ve daha uzun dayanıklılık sunma konusunda kullanıcılarına fazlasıyla güven veriyor.

Dört Mevsim Lastiği Nokian Seasonproof 1 Performans Değerleri Nasıl?

Nokian Seasonproof 1 dört mevsim lastiği, özellikle ılıman iklimler başta olmak üzere çeşitli koşullarda optimum çekiş gücü yakalanabilmesi için tasarlanmış bir sırt desenine sahiptir. Nokian lastik üreticisi, ürünlerin çok daha yüksek güvenlik, daha düşük yuvarlanma direnci ve önemli ölçüde iyileştirilmiş oldukça uzun ömürlülük sağlayan yenilikçi teknik çözümlerini vurguluyor. Yapılan kış lastiği testleri ile önceki modele kıyasla Nokian Seasonproof 1 dört mevsim lastiğinin aşınmalara karşı gösterdiği direncin %30 oranında güçlendiğini ortaya koymuştur.

Dört Mevsim Lastik Kullanmak İsteyenlerin Talepleri Arttı mı?

Orta Avrupa’daki dört mevsim lastikleri pazarında Nokian, son birkaç yılda hacim olarak neredeyse iki katına çıkarak önemli bir büyüme kaydetti. Özellikle, Avrupa’da önemli bir pazar olan Fransa gibi ülkelerde üç kat dört mevsim lastiği satın alımında artış görülmüştür. Nokian’ın Orta Avrupa’daki binek araçlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Tommy Alhola, farklı hava koşullarıyla karşılaşan ve yıl boyunca zemine uyum sağlayabilen lastik çözümleri arayan sürücülerden gelen talebin arttığını vurguluyor.

Nokian Seasonproof 1 Dört Mevsim Lastiğin Teknik Özellikleri Nedir?

Nokian Season Sense konsepti altında üretilen bu lastikler, aşırı sıcaklar altında da aşınmaya direnç göstererek geniş bir sıcaklık aralığında etkili performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Nokian Electric Fit işareti bulunan lastiklerin hem içten yanmalı motorlu araçlar hem de elektrikli otomobiller için uygunluğu teyit edilmektedir. Nokian tarafından sunulan ve 15 ila 19 inç arasında 63 ebatta mevcut olan bu lastikler, binek araçlardan crossover ve SUV’lara kadar geniş bir araç yelpazesini kapsamakta ve tüm ebatlarda kış lastiği standartlarını karşılamaktadır.