Toyota Corolla Cross SUV

Yeni Toyota Corolla Cross SUV Türkiye’ye Gelecek mi?

Nisan ayında Yaris’in SUV versiyonunu tanıtmış olan Toyota, bu kez de Toyota Corolla Cross SUV modelini tüketicilerin beğenisine sunuyor. Yeni Toyota SUV araç modelininin tanıtımı Tayland’da gerçekleşti; modelin aşama aşama dünyanın diğer bölgelerine de sunulması planlanıyor. Yaris serisine ait kompakt SUV modeli ise yalnızca Avrupa özelinde sunuluyor.

Toyota Corolla Cross SUV 2 Motor Seçeneği Sunuyor

Toyota Corolla Cross SUV , tasarımsal olarak Yaris Cross ile benzerlikler taşıyor. Aynı zamanda; araç dizaynında RAV4 modelinden de izler görülebiliyor. Bunun yanı sıra; araç, yeni Corolla modeli ile hemen hemen aynı iç mekan tasarımına sahip. Yeni Toyota SUV modelinin Tayland’da yapılan lansman çerçevesinde 2 adet motor seçeneği ile sunulduğu görülüyor. İlki 2ZR-FBE koduna sahip 1.8 litrelik bir motor olarak karşımıza çıkıyor. 141 beygir güç ile 175 Nm tork üreten motor, CVT şanzıman aracılığıyla bu değerlerin aracın ön tekerleklerine aktarımını sağlıyor.

Toyota Corolla Cross SUV Hibrit

Toyota Corolla Cross SUV , bunun yanı sıra; hibrit ünite olan ikinci bir motor seçeneği ile sunuluyor. 600 Volt’luk bir elektrik motoru ve 1.8 litrelik benzinli motoru içeren hibrit ünite, 100 beygir güç ile 142 Nm tork üretebiliyor. Aracın hibrit versiyonunda e-CVT şanzıman yer alıyor.

Toyota Corolla Cross SUV Ebatları

Toyota Corolla Cross SUV , 4.460 milimetre uzunluk , 825 milimetre genişlik , 1.620 milimetre yükseklik ve 2.640 aks mesafesi ile sunuluyor. Yeni Toyota SUV modeli, süspansiyon bakımından ön tarafta MacPherson tipi bağımsız yapıya sahip. Arka bölümde ise torsiyon çubukları kullanılıyor. Toyota Corolla Cross SUV , hem hibrit hem de benzirli motor seçenkleri ile sürücüleri yüksek performans ile buluşturuyor.